AKCJA- PRZEDŁUŻAMY WAKACJE!!!

 


Właśnie zaczął się wrzesień...
Czy to oznacza szare dni, monotonię, nudę i tęsknotę za wakacjami?
NIEKONIECZNIE!!!!
Fundacja Strefa Mocy rozpoczyna akcję "PRZEDŁUŻAMY WAKACJE".
Tegoroczny wrzesień będzie kolorowy, aktywny, twórczy i pełen atrakcji. W planach są rodzinne warsztaty budowania latawców, pokazy, festiwale i wiele niespodzianek.

Już najbliższy piątek (8.09.) odbędą się pierwsze z cyklu zajęć twórczych  - rodzinne warsztaty z latawcami. Przez cały wrzesień uczestnicy będą poznawać tajniki budowy latających konstrukcji oraz historię i tradycje puszczania latawców na całym świecie. Pod okiem doświadczonych ekspertów zbudują także latawce, wykorzystując najróżniejsze techniki i materiały. Dzięki temu powstaną latawce, które będą mogły wziąć udział w konkursie podczas  festiwalu latawców w Nowym Dworze Gdańskim i zawalczyć o nagrodę. Cotygodniowe spotkania będą się odbywać piątkowe popołudnia (od godz. 16.00) w Żuławskim Ośrodku Kultury.

Zajęcia realizowane są w ramach projektu "Strefa Latawców - rodzinne warsztaty budowania latawców" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Organizatorzy akcji "Przedłużamy wakacje" zapraszają także na pokazy latawców tradycyjnie odbywające się we wrześniu na plażach Mierzei Wiślanej. Tegoroczna edycja KITEWEEKENDU zaplanowana jest na 9 września w Sztutowie i 10 września w Kątach Rybackich w godzinach 11.00 - 15.00. Podczas rodzinnego pikniku z latawcami będzie można zobaczyć bardzo widowiskowe pokazy, wziąć udział w mini-warsztatach budowania latawców, pograć w grę boule. Dla najmłodszych jak zwykle przygotowano animacje: malowanie latawcowych wzorów na buziach oraz absolutny hit imprezy - latające cukierki. Jeżeli pogoda dopisze zorganizowane zostaną zawody rokakku - bitwa powietrzna starojapońskich latawców bojowych, w których wezmą udział chętni uczestnicy KITEWEEKENDu.

Tak więc wrzesień nie musi oznaczać powrotu do szarej rzeczywistości. Wystarczy skorzystać z bogatej oferty Fundacji Strefa Mocy i poczuć atmosferę wakacji z latawcami.

 

Zapisy na warsztaty w sekretariacie ŻOK lub pod numerem telefonu  55 247 22 30

Kalendarz Wydarzeń

Przyjaciele

Newsletter

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych